AKP adaylarına oy isteyen Yerlikaya’dan seçim güvenliği toplantısı

Seçim çalışmalarına bizzat katılarak vatandaştan AKP’li adaylar için oy talep eden İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya başkanlığında ‘Güvenlik Toplantısı’ düzenlendi.

Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada bakan yardımcıları, Jandarma Genel Komutanı, Emniyet Genel Müdürü ve Sahil Güvenlik Komutanı’nın katılımıyla başta 31 Mart’ta gerçekleşecek olan mahalli seçimlerin güvenliği olmak üzere, terör ve istihbarat konularını içeren güvenlik toplantısı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Yerlikaya “İçişleri ailesi olarak, yerel seçimlerin huzur ve güven ortamında geçmesi, halkımızın iradesinin tam olarak sandığa yansıması için çalışmalarımızı büyük bir hassasiyetle sürdürüyoruz” dedi.

“BÜYÜK BİR HASSASİYETLE…”

Yerlikaya, şunları kaydetti:

– Seçimler demokrasi şölenidir. İçişleri ailesi olarak, yerel seçimlerin huzur ve güven ortamında geçmesi, halkımızın iradesinin tam olarak sandığa yansıması için çalışmalarımızı büyük bir hassasiyetle sürdürüyoruz. Bizim için asıl olan halkımızın iradesinin sandığa tam anlamıyla yansımasıdır.

– Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde oyunu kullanmasıdır. Biz bir taraftan seçim güvenliğini sağlarken, diğer yandan terörle ve onların işbirlikçileriyle, organize suç örgütleriyle, zehir tacirleriyle ve tüm suç odaklarıyla mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz, sürdürmeye devam edeceğiz.

Yerlikaya, ayrıca yurt genelinde 1 Ocak-27 Mart tarihleri arasında düzenlenen 289 operasyonla 82 organize suç örgütünün çökertildiğini ve 757 şüphelinin tutuklandığını bildirdi.

Yerlikaya, dün AKP’nin Balıkesir Bandırma mitinginde partililere seslendi.


Yerlikaya, beş gün önce Bursa’nın Kestel ilçe meydanında iftar öncesi Kestel Belediye Başkan Adayı Ferhat Erol ile vatandaşları selamladı.

Yerlikaya altı gün önce AKP Sözcüsü Ömer Çelik ve belediye başkanı adayları ile vatandaşları selamlarken… (FOTOĞRAFLAR:AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x